Editura For You Astrologia de la Cer la Pamant – Valeriu Panoiu

Anul publicării: 2015

ISBN: 978-606-639-096--5

Cod Produs: 9786066390965 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
„Astrologia de la Cer la Pamant” este un ghid de initiere in tainele astrologiei, realizat de unul dintre cei mai cunoscuti astrologi ai Romaniei, Valeriu Panoiu. Avand o bogata componenta teoretica si una practica, ghidul include informatii detaliate despre istoricul astrologiei ca stiinta, despre simbolurile astrologice, astrograma, zodii, planete, cicluri planetare, case astrologice si semnificatia lor, Ascendent, Guvernator etc., precum si alte cunostinte necesare pentru insusirea acestui acest limbaj milenar complex, alcatuit din semne si simboluri.

Dupa familiarizarea cu partea de teorie, autorul ne arata, pas cu pas, cum sa ne cream propria harta natala, in stilul vechi, cu creionul in mana, si apoi, odata creata, in carte avem tot ce trebuie ca sa o interpretam si sa ajungem la cunoasterea de sine si la intelegerea, pe cale intuitiva, a rostului vietii noastre pe Pamant.

Valeriu Panoiu abordeaza descrierea si predarea astrologiei intr-un mod vizionar, asimiland cunoasterea furnizata si de alte sisteme spirituale, ajungand astfel la un sistem complex de autocunoastere prin revelatii, in care astrologia este numai pretextul pentru a deschide calea spre evolutia spirituala. Din acest motiv, aceasta carte este o lectura de referinta atat pentru incepatori, cat si pentru studentii avansati in studiul astrologiei – si pentru oricine este interesat de dezvoltarea personala.