Editura For You Praf de stele. Culegere de astrologie – Valeriu Panoiu

ISBN: 978-606-639-225-9

Stoc epuizat
Cod Produs: 9786066392259 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Editura For You iti propune o noua lucrare de referinta semnata de Valeriu Panoiu, unul dintre cei mai cunoscuti si apreciati astrologi ai Romaniei.

Autorul realizeaza o sinteza fara precedent in spatiul romanesc, creand o mult asteptata si maiestrit intocmita istorie a astrologiei, in stilul proaspat si ludic ce l-a consacrat. Cartea contine si comentarii astrologice pe diverse teme de interes larg, de la relatii umane pana la soarta lumii si fixarea scopurilor mici si mari, toate menite sa-l ajute pe cititor in cunoasterea de sine, cunoasterea altora si cunoasterea Scopului cu care ne-am nascut.

Valeriu Panoiu impresioneaza si de aceasta data prin atenta documentare, prin rafinamentul si originalitatea interpretarilor, prin profunzimea si pragmatismul observatiilor psihologice, precum si prin scriitura tonica si prietenoasa, plina de inspiratie pentru orice cititor.

Cartea Praf de stele este o sarbatoare, un dar si un vant prielnic pentru toti oamenii care exploreaza dincolo de ceea ce stiu deja. Este, in acelasi timp, un exemplu de intelegere originala si o incurajare ca se poate sa-ti traiesti unicitatea indiferent de lumea din care faci parte sau de vremuri.

„Valeriu este de o efervescenta in cautarile si ascensiunea lui pe toate planurile vietii, incat ai nevoie de multa energie chiar si numai pentru a-l privi de departe. Pentru mine, un partener de lucru si de creatie exceptional intr-o vreme, o sursa permanenta de transformare si evolutie pentru toti cei care-l cunosc, o fabrica de inventii si inovatii inclusiv in ceea ce priveste abordarea, intelegerea si impartasirea cunoasterii astrologiei si, da, un fenomen!” - Nicoleta Svarlefus