Editura ALL Lectia de sanatate pentru copiii de 10-11 ani

ISBN: 978-606-796-102-7

Cod Produs: 9786067961027 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Totul despre igiena si o viata sanatoasa

Cu ajutorul cartii Lectia de sanatate, copiii de peste 10 ani vor invata regulile elementare de igiena si de ingrijire.

Textul prietenos, exercitiile si ilustratiile simpatice ii vor incuraja sa aiba grija de sanatatea lor si de a celor din jur. Prin intermediul exemplelor si al jocurilor sugerate, vor explora toate aspectele unui stil de viata sanatos. Iar parintii vor gasi in paginile cartii inspiratia pentru o multime de conversatii si de activitati educative.

Din cuprins:

• Cum ne protejam de COVID-19 si cum putem impiedica raspandirea virusului?
• Cum decurge un control medical amanuntit?
• Cum putem ajuta la mentinerea curateniei acasa si in spatiile publice?
• Care sunt implicatiile expunerii indelungate la ecranul telefonului mobil?
• Cum ne putem manifesta grija fata de persoanele cu deficiente de vaz si de auz?
• Cum sunt regulile de igiena orala pe care trebuie sa le respectam?
• Ce exercitii si ce alimente ne ajuta sa crestem armonios si sa fim mereu in forma?

Volumele din seria Lectia de sanatate cuprind informatii esentiale, adaptate fiecarei varste, despre mentinerea sanatatii fizice si despre dezvoltarea emotionala a copiilor. Continutul, usor accesibil copiilor si structurat in jurul unor teme principale, poarta avizul unui medic.
  • Lectia de sanatate pentru copiii de 10-11 ani

Totul despre igiena si o viata sanatoasa

Din cuprins:

• Cum ne protejam de COVID-19 si cum putem impiedica raspandirea virusului?
• Cum decurge un control medical amanuntit?
• Cum putem ajuta la mentinerea curateniei acasa si in spatiile publice?
• Care sunt implicatiile expunerii indelungate la ecranul telefonului mobil?
• Cum sunt regulile de igiena orala pe care trebuie sa le respectam?