Management de proiect – o abordare practică. Project management – a practical approach

ISBN: 978-973-7787-45-5

Anul publicării: 2007

Editia: II

Autor: Cristian Silviu Bănacu, James K. McCollum

Cod Produs: SKU-10 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357

Lucrarea de faţă este rodul muncii de 20 de ani de practică a profesorului James K. McCollum în diverse companii americane, şi de 23 de ani de carieră universitară la Universitatea din Huntsville, Alabama (SUA), în domeniul managementului de proiect. Lucrarea se constituie într-un răspuns eficient la provocările cărora trebuie să le facă faţă, în etapa actuală învăţământul superior. Editarea acestei lucrări vine în sprijinul atât al studenţilor, cât şi al tuturor celor care doresc să se iniţieze in managementul de proiect.

• Anticariat online
  • SC Atlas Group Distribution SRL– Bucuresti

• SC Astro Impex SRL- Bucuresti

• SC Nicol Cart SRL – Bucuresti

• SC Larry Cart SRL – Bucuresti

• SC Rolcris Impex SRL – Bucuresti

• SC Stand Agentie Difuzare Carte – Bucuresti

• SC Vox 2000 Com SRL – Bucuresti

• SC Maricom 94 SRL – Bucuresti

• SC Mario Fair Play Impex SRL – Bucuresti

James K. McCollum

Profesorul universitar dr. James K. McCollum este Profesor Emeritus la Universitate din Huntsville, Alabama.
A absolvit Academia Militară a Statelor Unite şi a obţinut două titluri de master: în Ştiinţe Politice, la Universitatea Dayton (Ohio) şi în Administraţie Publică, la Universitatea Cincinnati (Ohio).
Este doctor în ştiinţe, specialitatea Managementul Afacerilor, titlu conferit de Institutul Politehnic şi Universitatea Statului Virginia.
Bursier Fullbright în anii 1991-1992, 2003-2005 în România.

Cristian Silviu Bănacu

Conferenţiar universitar doctor la Academia de Studii Economice, Bucureşti, Facultatea de Management. Autor sau coautor la 10 cărţi de specialitate şi 65 de articole şi comunicări ştiinţifice din ţară şi străinătate. A urmat stagii de specializare, schimburi de experienţă, participări la conferinţe internaţionale şi are o bogată activitate de cercetare şi predare la universităţi din Portugalia, Olanda, Suedia, Brazilia, S.U.A., Marea Britanie