Idei americane pentru manageri romani - 42 studii de caz din mediul de afaceri american

ISBN: 978-973-749-081-0

Anul publicării: 2006

Editia: III, revazuta si adaugita

Autor: James K. McCollum

Cod Produs: SKU-131 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cartea de fata, a profesorului James K. McCollum de la Universitatea din Alabama in Huntsville, reprezinta o dezvoltare a lucrarii cu acelasi titlu, aparuta in 1993 si elaborata dupa cursurile de management pe care autorul le-a sustinut, in calitate de Fulbright Scholar, in mai multe institutii de invatamant superior din Romania. Publicul tinta il constituie un cerc larg de doritori de informatie noua, carora autorul le ofera, spre analiza, peste 40 de studii de caz preluate din mediul economic american. Prezentarea lor, dincolo de rigoarea tratarii faptelor, este facuta si cu o anume culoare care te antreneaza si sporeste pasiunea de a cunoaste.
  • Anticariat online
  • SC Atlas Group Distribution SRL– Bucuresti

• SC Astro Impex SRL- Bucuresti

• SC Nicol Cart SRL – Bucuresti

• SC Larry Cart SRL – Bucuresti

• SC Rolcris Impex SRL – Bucuresti

• SC Stand Agentie Difuzare Carte – Bucuresti

• SC Vox 2000 Com SRL – Bucuresti

• SC Maricom 94 SRL – Bucuresti

• SC Mario Fair Play Impex SRL – Bucuresti

James K. McCollum

Profesorul universitar dr. James K. McCollum este Profesor Emeritus la Universitate din Huntsville, Alabama.
A absolvit Academia Militară a Statelor Unite şi a obţinut două titluri de master: în Ştiinţe Politice, la Universitatea Dayton (Ohio) şi în Administraţie Publică, la Universitatea Cincinnati (Ohio).
Este doctor în ştiinţe, specialitatea Managementul Afacerilor, titlu conferit de Institutul Politehnic şi Universitatea Statului Virginia.
Bursier Fullbright în anii 1991-1992, 2003-2005 în România.