Editura Universitara Concepte si metode utilizate in statistica - Gabriela Neacsu

21,00 Lei

ISBN: 978-973-749-552-5

Anul publicării: 2009

Editura: Editura Universitara

Autor: Gabriela Neacşu

Stoc epuizat
Cod Produs: 9789737495525 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Omul mileniului III trebuie să aibă cunoştinţele necesare care să îi asigure acea mobilitate, supleţe în gândire, ingeniozitate, care conduc în ultimă instanţă la crearea valorilor incontestabile, durabile în orice domeniu de activitate. Munca susţinută şi eficientă, pragmatismul, flexibiliatea şi creativitatea trebuie să fie în permanenţă imperativele omului nou. Într-o societate în care standardele sunt tot mai ridicate, cum trebuie să fie şi în cea românească, omul modern nu poate şi nu trebuie să fie unidirecţionat, dimpotrivă trebuie să aibă acea capacitate extrem de dezvoltată de adaptare la diferitele modificări, efect realizabil printr-o multidirecţionare. Cursul se adresează studenţilor de la facultăţilor cu profil economic, dar el este deosebit de util şi studenţilor de la alte facultăţi, statistica, fiind o disciplină care pune la dispoziţia decidenţilor din toate domeniile: economic, social, juridic, tehnic, medical etc. metode, tehnici şi instrumente de prelucrare a informaţiilor şi de prognozare a fenomenelor şi proceselor de cercetare.
  • Anticariat online
  • SC Atlas Group Distribution SRL– Bucuresti

• SC Astro Impex SRL- Bucuresti

• SC Nicol Cart SRL – Bucuresti

• SC Larry Cart SRL – Bucuresti

• SC Rolcris Impex SRL – Bucuresti

• SC Stand Agentie Difuzare Carte – Bucuresti

• SC Vox 2000 Com SRL – Bucuresti

• SC Maricom 94 SRL – Bucuresti

• SC Mario Fair Play Impex SRL – Bucuresti

Gabriela Neacşu Licenţiată în Ştiinţe Economice Facultatea de Statistică, Cibernetică şi Informatică Economică (ASE -Bucureşti 1993). Doctorand la Facultatea Contabilitate şi Informatică gestionară din Constanţa. Activitate didactică şi de cercetare ştiinţifică cu rezultate semnificative în domeniul managementului şi a modelării proceselor economice. Publicaţii: Studii şi articole în domeniul managementului şi protecţiei mediului, managementul activităţii industriale.