Armonizarea reglementarilor din Romania cu cele din UE privind contrafacerea marfurilor in relatie cu protectia consumatorilor

ISBN: 978-606-591-215-1

Anul publicării: 2011

Autor: Emilia Pascu

Cod Produs: 9786065912151 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357

Aceasta carte este rezultatul cercetarilor autoarei si se adreseaza celor care doresc sa dobandeasca cunostinte privind calitatea produselor si serviciilor, produsele contrafacute, legislatia care reglementeaza aceasta problematica oferind un instrument util celor preocupati de flagelul contrafacerilor si incalcarea drepturilor de proprietate intelectuala.

www.editurauniversitara.ro

Emilia Pascu

Este doctor in Economie si titular, in cadrul Facultatii de Management Turistic si Comercial din Universitatea Crestina Dimitrie Cantemir, Bucuresti, al disciplinelor Fundamentele stiintei marfurilor, Marfuri alimentare si siguranata consumatorului si Designul si estetica marfurilor. Activitatea stiintifica a autoarei este concretizata in titluri precum: Expertiza marfurilor, Designul ai estetica marfurilor, Managementul relatiei cu clientii, Marfuri alimentare si siguranta consumatorului etc. in calitate de autor si co-autor, precum si numeroase articole si alte studii, ce acopera sfera calitatii produselor si serviciilor  cu accent pe securitatea consumatorilor si crearea unei relatii de lunga durata cu clientii.