Analiză economico - financiară - Repere teoretice şi practice

Editia: II

Autor: Carmen Judith Grigorescu, Gratiela Ghic

Cod Produs: SKU-323 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357

Lucrarea Analiză economico - financiară - Abordari teoretice, studii de caz tratează într-un mod unitar probleme ale analizei economico - financiare la nivel microeconomic punând accent atât pe aspectele teoretico - metodologice privind evoluţia principalelor fenomene, a factorilor care le influenţează, cât şi probleme practice, cu care se pot confrunta agenţii economici. Este concepută pentru a răspunde, în primul rând, studenţilor din învăţământul universitar cu profil economic, dar poate constitui, în egală măsură, un sprijin în orientarea deciziei manageriale. (Preţul afişat reprezintă preţul de vânzare al lucrării împreună cu lucrarea Analiză economico - financiară - Teste grilă).

• Anticariat online
  • SC Atlas Group Distribution SRL– Bucuresti

• SC Astro Impex SRL- Bucuresti

• SC Nicol Cart SRL – Bucuresti

• SC Larry Cart SRL – Bucuresti

• SC Rolcris Impex SRL – Bucuresti

• SC Stand Agentie Difuzare Carte – Bucuresti

• SC Vox 2000 Com SRL – Bucuresti

• SC Maricom 94 SRL – Bucuresti

• SC Mario Fair Play Impex SRL – Bucuresti

Gratiela Ghic

Doctor in economie, conferentiar universitar in cadrul Facultatii de Relatii Internationale din Universitatea Crestina Dimitrie Cantemir, Bucuresti.

Domenii de competenta: modelarea matematica a proceselor economice, matematici financiare, cercetari operationale, analiza economico-financiara.

Carmen Judith Grigorescu

Doctor in economie, lector universitar in cadrul Facultatii de Finante, Banci si Contabilitate din Universitatea Crestina Dimitrie Cantemir, Bucuresti.

Domenii de competenta: analiza economico-financiara, gestiunea financiara a intreprinderii, fiscalitate, eficienta investitiilor.