Editura Universul Juridic Dreptul proprietatii intelectuale. Editia a V-a revizuita si adaugita - Teodor Bodoasca , Lucian Ioan Tarnu

Editura: Universul Juridic

Autor: Teodor Bodoasca , Lucian Ioan Tarnu

Editia: a 5-a, revizuita si adaugita

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-39-0277-2

Cod Produs: 9786063902772 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Interpretarea corecta a normelor juridice, in acord cu vointa reala a autoritatilor emitente, este primul si cel mai important demers in cadrul procesului de aplicare a dreptului si de operationalizare a principiului legalitatii.

Pentru profesionistii dreptului, interpretarea normelor juridice trebuie insotita de identificarea eventualelor inadvertente normative si fundamentarea unor pertinente propuneri de lege ferenda pentru eliminarea lor. A ne propune sa contribuim la imbunatatirea unor reglementari juridice fara sa ne aplecam cu migala asupra fiecarei norme in parte echivaleaza cu a incerca insanatosirea unui camp fara sa stabilim boala de care sufera firele de iarba.
  • Dreptul proprietatii intelectuale. Editia a V-a revizuita si adaugita - Teodor Bodoasca , Lucian Ioan Tarnu