Editura For You Scapa de griji in cateva minute. Fii sanatos si fericit, folosind Tehnica Energetica de meridian - Reiner si Regina Franke

Editura: For You

Autor: Reiner si Regina Franke

Anul publicării: 2014

ISBN: 978-606-639-060-4

Stoc epuizat
Cod Produs: 9786066390604 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Ce sunt Tehnicile Energetice de Meridian?

Tehnicile Energetice de Meridian (T.E.M.) fac parte dintr-o noua ramura a psihologiei, cunoscuta sub numele de Psihologie Energetica. Un (auto)tratament T.E.M. consta intr-o combinatie de exercitii de respiratie, afirmatii si tapotari (bateri usoare, repetate) ale unor puncte determinate, situate pe meridianele energetice. Pasii unui (auto)tratament T.E.M. sunt: identificarea problemei, evaluarea ei pe scala intensitatii emotionale, echilibrarea respiratiei, tapotarea glandei timus, tapotarea punctelor de pe meridianele energetice, insotita de rostirea unor afirmatii de vindecare si de reevaluarea problemei, la final. Se considera ca o problema este rezolvata si ca a survenit vindecarea, atunci cand valoarea intensitatii emotionale a problemei respective este 0.

Succesul Metodei TEM este asigurat de rezultatele rapide (durata completa a unui tratament, pentru o problema, este de numai cateva minute), eficiente (prin aceasta metoda se poate scapa permanent de problemele de sanatate)  si de sfera larga de aplicare.

Astfel, cu ajutorul Tehnicilor Energetice de Meridian se poate trata cu succes o varietate de  afectiuni si tulburari, care include, dar nu se rezuma la urmatoarele probleme: frici de toate tipurile, fobii, tulburari de alimentatie, traume, depresii, durere cauzata de moartea cuiva drag, sentimente de vinovatie, rusine, disperare, gelozie, furie, suparare, ura, resentimente, manie, sindroame de stres posttraumatic, blocaje de randament, stres, tensiuni, deficit de atentie, obsesii, lacomie, dependenta de substante, astm, alergii, raceli, dureri de toate tipurile, surmenaj, oboseala, migrene, tulburari de somn, tulburari aferente menopauzei, etc.

Putem spune ca aproape ca nu exista nimic care sa nu poata fi tratat cu TEM. In plus, este foarte usor de dovedit acest lucru.

Filosofia TEM

TEM nu face morala, nu manipuleaza si nu analizeaza

TEM lucreaza cu emotiile tale in aici-si-acum

TEM te sprijina sa iti capeti independenta

TEM te ajuta sa duci o viata neumbrita de frica sau vinovatie

TEM iti ofera ocazia sa inveti din ce in ce mai multe despre tine

TEM incurajeaza dezvoltarea increderii de sine si a potentialului individual

TEM incurajeaza asumarea responsabilitatii

TEM face posibil sa devii persoana care ai vrut dintotdeauna sa fii

TEM te ajuta sa traiesti la adevaratul tau potential, ca barbat sau femeie

TEM inseamna sa te iubesti si sa te accepti pe deplin, exact asa cum esti

TEM inseamna eliberare.
Ce sunt Tehnicile Energetice de Meridian?

Filosofia TEM

TEM nu face morala, nu manipuleaza si nu analizeaza