Editura For You Chiron sau Despre astrologia sufletului – Minerva

ISBN: 978-606-639-101-6

Stoc epuizat
Cod Produs: 9786066391016 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Privita din perspectiva vechiului proverb budist care spune ca „Atunci cand elevul este pregatit, maestrul apare”, descoperirea planetei minore Chiron, la 1 noiembrie 1977, poate fi considerata un simbol al faptului ca omenirea era pregatita sa acceseze Cunoasterea si sa evolueze spre inalta spiritualitate.

Situata pe Centura Kuiper, planeta minora Chiron (catalogata uneori si drept asteroid, planetoid sau cometa) nu este de minora importanta, deoarece, asa cum au aratat analizele astrologice bine documentate, aspectele pe care le realizeaza tranzitul sau prin case si semnele zodiacale sunt de mare insemnatate in interpretarea hartii natale a unui individ.

Amplasarea lui Chiron in horoscop indica o casa cu probleme profunde, atat fizice, cat si psihice, care nu se vindeca niciodata in intregime si care raman sa ne aminteasca permanent care ne sunt punctele vulnerabile, ranile cu care trebuie sa lucram pentru a le cicatriza.

Cartea de fata, prima lucrare despre Chiron in limba romana, contine:

- ample referinte mitologice, istorice, culturale si medicale despre aceasta planeta si despre rolul ei in evolutia omenirii

- interpretari astrologice detaliate ale aspectelor pe care tranzitul lui Chiron pe bolta cerului le realizeaza cu celelalte planete

- o bogata cazuistica, rezultata din indelungata experienta a autoarei, ilustrata prin harti natale reale, menita sa il ajute pe cititorul pasionat de astrologie sa-si interpreteze mai bine astrograma si, astfel, sa se inteleaga mai bine, sa isi repereze mai usor problemele si sa isi imbunatateasca viata.

Cartea de fata, prima lucrare despre Chiron in limba romana, contine: