Editura For You Fluturi. Volumul III - Irina Binder

ISBN: 978-606-639-098-9

Stoc epuizat
Cod Produs: 9786066390989 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
„Draga Irina, mama mea, care avea o biblioteca impresionanta, tinea cartea ta pe noptiera. Stiind ca ea devora cartile, am intrebat-o daca n-a terminat cartea si mi-a spus ca a citit-o in doua zile, dar o tine la indemana ca sa reciteasca din ea cand i se face dor de personaje. Mi s-a parut bizar atunci. Azi, mama mea nu mai este, iar eu citesc din cartea ta cand mi se face dor de draga mea mama. Iti multumesc pentru ca i-ai atins inima atat de frumos mamei mele! Voiam sa stii ca o femeie care a suferit foarte mult in ultimii ani de viata te-a iubit!“ - Ilinca T.
„Am aflat despre cartea Fluturi la un seminar, unde a fost mentionata de un psiholog care ne-a spus despre impactul pozitiv pe care-l are asupra oamenilor. Am citit-o si abia la sfarsit am inteles de ce ne-a recomandat tocmai un roman. Impactul acestei carti asupra mea a fost devastator. Iti multumesc pentru ca m-ai ajutat sa ma descopar pe mine insami!“ - Cornelia Gavrila
„Am citit mult si am indragit multi autori, dar pe tine am ajuns sa te iubesc. Scrie, ai un dar aparte de a patrunde in sufletul si in constiinta omului! Scrie asa cum simti, fara a te lasa descurajata de critici si de cei incapabili sa-ti recunoasca talentul!“ - Daria Taropa
IRINA BINDER
„Nimic nu m-ar putea descrie mai frumos și mai obiectiv decât dragostea oamenilor minunați care îmi sunt alături. Îi las pe ei și las insomniile mele să vorbească despre mine.“ Irina Binder ••• „Mulţi oameni vor să se trateze de insomnii. Mie «Insomnii» mi-au fost tratament într-o perioadă întunecată, mi-au fost ca o mână întinsă atunci când aluneci pe stâncă, iar prăvălirea e iminentă. Nu-ţi voi putea mulţumi niciodată cum se cuvine. Te iubesc!“ Olivia-Daniela Marincaș „Într-o dimineaţă de decembrie, m-am trezit cu un mesaj privat de la tine! Tu, Irina cea pe care o citeam de mult timp, Irina cea bună, care schimbă totul în frumos! De-atunci mi-ai schimbat viaţa şi mi-ai arătat ce înseamnă iubirea! Te iubesc!“ Claudia Reindl „Acum câţiva ani Dumnezeu mi te-a trimis în formă de insomniac-fluture. Să mi te aşezi într-un mod atât de elegant pe inimă. Îţi mulţumesc pentru că mi-ai schimbat viaţa într-un mod aşa de frumos! Astăzi inima mea e plină de «Insomnii» şi «Fluturi»! Te iubesc!“ Violeta Lupo „Datorită ție am devenit mai bună, am altă viziune asupra vieții, iar prin tine am cunoscut o mulțime de oameni minunați! Te iubesc!“ Melinda Goilean „Ştii bine că nu sunt omul cuvintelor, dar pot spune atât: te iubesc. Pentru ceea ce eşti, pentru ceea ce ai adus în viaţa mea, pentru că datorită «Insomniilor» mi-am schimbat viaţa.“ Daciana Loi ••• Povestea fenomenului „Fluturi” a început cu un blog, „Insomnii“, cu gânduri și idei împărtășite de Irina Binder „insomniacilor“ pentru care nu există alinarea somnului și a uitării. Forța, autenticitatea și pasiunea din felul în care Irina Binder vede viața și relațiile interumane s-au transmis viral în mediul on-line și nu numai, astfel încât activitatea ei internautică se bucură de peste 10 000 000 de vizualizări! Cărțile Irinei Binder, „Fluturi” (3 volume) și „Insomnii”, au devenit bestselleruri imediat după lansare și au contrazis toate estimările pesimiste privitoare la apetitul pentru lectură al românilor din țară și de peste hotare. Scriitura Irinei, infuzată de sentimente și idei profund umane, dar și de emoții și gânduri specifice autoarei, ajunge ușor la sufletului oricărui tip de cititor, indiferent de vârstă, sex, ocupație sau aspirații. Atât poveștile Irinei, cât și reflecțiile sale pe marginea lor sunt crâmpeie de viață trăită, suferită, înțeleasă și asimilată, sunt tot atâtea povești ale succesului în confruntarea cu tot ceea ce ne aruncă viața în cale: dezamăgiri, dispariții, deziluzii, dezvrăjiri. „Fluturi” și „Insomnii” produc reverberații profunde și neliniștitoare în fiecare dintre noi întrucât însuși sufletul vorbește prin ele. În aceste cărți Irina Binder pune bucăți din sine și le împărtășește astfel cititorilor povestea ei despre curaj și despre puterea iubirii, despre împlinirea unor visuri și despre renunțarea la visurile deșarte. Aceasta este „rețeta“ autoarei românce care a înregistrat cele mai multe exemplare vândute și care este, cu siguranță, cea mai citită scriitoare din ultimii 25 de ani în România. Așa cum spunea una dintre cititoarele sale, oamenii își doresc să citească nu vorbe frumos așternute, ci sentimente puse în cuvinte. Irina Binder deține meșteșugul rarisim de a le imprima cuvintelor forța emoției pure și de a-și trata cititorii ca pe prieteni dragi, de-o viață.