Editura For You Efectul Isaia. Decodificarea stiintei pierdute a rugaciunii si a profetiei. Editia a II-a – Gregg Braden

Editura: For You

Autor: Gregg Braden

Editia: a 2-a

Anul publicării: 2016

ISBN: 978-606-639-118-4

Cod Produs: 9786066391184 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Decodificarea stiintei pierdute a rugaciunii si a profetiei
Poate sa existe o stiinta pierduta care sa ne permita sa transcendem viziunile profetice ce prevestesc razboiul, boala si cele mai mari tragedii cunoscute vreodata de omenire? Este oare posibil ca undeva, in ceata memoriei, sa se fi petrecut un eveniment care sa fi lasat un spatiu gol in capacitatea noastra de a intelege cum trebuie sa ne relationam cu lumea si unul fata de celalalt?

Texte vechi de 2500 de ani si stiinta moderna sugereaza impreuna ca raspunsul la aceste intrebari si la altele asemanatoare este un vibrant DA! Gregg Braden ne reaminteste de existenta a doua tehnologii puternice care ne permit sa influentam starea corpului propriu si viitorul lumii: stiinta profetiei, prin care intrevedem consecinte ale alegerilor personale si colective din prezent, si sofisticata tehnologie a unei metode pierdute de rugaciune, care ne permite sa alegem ce profetie referitoare la viitor vrem sa transformam in realitate. De fiecare data cand facem aceasta, experimentam Efectul Isaia.

Astazi, cand stiinta moderna continua sa confirme existenta unei relatii intre lumile interioara si exterioara, devine si mai evident ca un pod uitat uneste lumea rugaciunilor noastre cu cea a experientelor. In Efectul Isaia, carte menita a deschide drumuri neumblate inca, Gregg Braden demonstreaza ca profetiile ce prevestesc o catastrofa globala reprezinta doar descrierea unor posibilitati de viitor, si nu o prognoza sigura ce trimite la un sfarsit iminent al planetei, vorbindu-ne totodata despre puterea pe care o avem de a influenta aceste posibilitati.
Decodificarea stiintei pierdute a rugaciunii si a profetiei