Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Curtea Veche Vocea mea te va insoti. Povestiri didactice de Milton H. Erickson. Editia a II-a - Sidney Rosen

55,00 Lei 46,75 Lei

Editura: Curtea Veche

Autor: Sidney Rosen

Editia: a 2-a

Anul publicării: 2022

ISBN: 978‑606‑44‑1197‑6

Cod Produs: 9786064411976 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Download (1)
  • Cuvant inainte
Constient de puterea povestirii de a ne pune in legatura cu profunzimile psihicului, Milton H. Erickson a apelat deseori la anecdote inspirate din propria viata in cursurile si seminarele lui. Unele sunt emotionante, dramatice, altele pline de umor si voiosie, bazate pe farse copilaresti, de multe ori cu final neasteptat, dar toate scot la lumina adevaruri fundamentale despre natura umana, adevaruri pe care, mai mult decat stiinta, arta povestirii e capabila sa le sublinieze. In contrapunct, comentariile lui Sidney Rosen ne descifreaza mesajul stiintific ascuns in aceste relatari, adunate intr-un volum devenit bestseller in scurt timp dupa aparitie si vandut in zeci de mii de exemplare.
  • Vocea mea te va insoti. Povestiri didactice de Milton H. Erickson. Editia a II-a - Sidney Rosen

Sidney Rosen este unul dintre cei mai renumiti practicanti si profesori de hipnoterapie ericksoniana. A absolvit Facultatea de Medicina la University of Western Ontario in 1948. Este fondatorul si presedintele New York Milton H. Erickson Society for Hypnosis and Psychotherapy si practica hipnoterapia in New York de peste sase decenii.

www.editurauniversitara.ro

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

0745 200 718 0745 200 357 vanzari@editurauniversitara.ro

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!