Editura Curtea Veche Tehnici de invatare. Un ghid complet in domeniul invatarii eficiente - Georgiana Gerea

Editura: Curtea Veche

Autor: Georgiana Gerea

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-44-0754-2

Cod Produs: 9786064407542 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Tehnici de invatare iti explica pas cu pas ce se intampla cu mintea si emotiile unei persoane cand reuseste sa se concentreze, sa citeasca, sa proceseze si sa memoreze rapid informatii noi.

Note maxime la teste, mai mult timp liber pentru pasiunile tale, o memorie excelenta, depasirea limitelor mintii constiente, motivatie pentru a-ti transforma obiectivele in realitate, o afacere proprie sau un loc de munca mai bine platit, relatii implinite cu cei apropiati – pe toate le poti obtine prin tehnicile si metodele prezentate de Georgiana Gerea, trainer si coach acreditat in domeniul invatarii accelerate.
  • Tehnici de invatare. Un ghid complet in domeniul invatarii eficiente - Georgiana Gerea

Georgiana Gerea a absolvit Facultatea de Istorie din cadrul Universitatii din Bucuresti, specializarea Relatii Internationale, iar in timpul studiilor si‑a dat seama ca are mari dificultati de invatare. Din 2012 a inceput sa studieze tainele invatarii accelerate. Este fondatoarea proiectului „Invata Eficient“, trainer si coach acreditat (CNFPA). A ajutat sute de elevi si de studenti din Romania sa isi atinga potentialul real printr‑o gandire mai buna, mai inteligenta si mai creativa. Avand ca zone de expertiza memoria, citirea rapida, fotocitirea si harta mintala, in prezent detine unul dintre cele mai populare bloguri de invatare din Romania, invataeficient.com, unde posteaza constant materiale despre bazele invatarii, potentialul uman, eficienta si performanta.