Editura For You Stiinta influentei. Cum sa te inspiri pe tine insuti si pe altii pentru a atinge maretia – Brian Tracy, Dan Strutzel

Editura: For You

Autor: Brian Tracy, Dan Strutzel

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-639-278-5

Cod Produs: 9786066392785 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Mintea umana este ca un lacat cu cifru. Atunci cand comunici defectuos – prin palavrageala, ascultare inadecvata sau insistenta –, este ca si cum combini fara nicio noima numerele din mecanism. Dar daca iti dezvolti abilitatile-cheie ale influentei, este ca si cum ai cunoaste combinatia exacta a lacatului si capeti astfel acces la constiinta altei persoane – sau la a ta.

Influenta este una dintre cele mai importante abilitati pe care trebuie sa si le dezvolte oricine. Fara ea, relatiile umane sunt ineficiente, in cel mai bun caz, si dezastruoase, in cel mai rau caz. Indiferent daca incerci sa-ti comunici ideea de afaceri unui investitor, daca iti incurajezi copiii sa-ti adopte valorile morale ori sa se elibereze de dependenta pe care o au de navigarea fara sfarsit pe internet, nu vei convinge pe nimeni de nimic daca nu ai deprins stiinta influentarii.

Cartea Stiinta influentei iti ofera combinatia potrivita pentru orice tip de blocaj. Reputatul Brian Tracy iti arata solutia perfecta pentru rezultate incredibile: relatii personale mai fericite, mai multe vanzari, parteneriate mai profitabile si o capacitate crescuta de a-ti mentine angajamentele importante pentru tine.
BRYAN TRACY Bryan Tracy este o autoritate de prima mana in domeniul cunoasterii modului de a atinge succesul si realizarea personala. In fiecare an, el tine conferinte in fata a peste 450 000 de oameni, in cadrul unor seminarii publice si private. In cartea Succesul in viata, autorul ne ofera un sistem puternic, cu eficienta maxima, bazat pe cercetari si aplicatii practice ce s-au desfasurat pe parcursul a 30 de ani. Acest sistem poate fi aplicat imediat, pentru a obtine rezultate mai bune in absolut fiecare aspect al vietii voastre.