Editura For You Fericirea este Calea. Reconfigureaza-ti gandirea si lucreaza cu ce ai deja pentru a trai viata visurilor tale – Wayne W. Dyer

Editura: For You

Autor: Wayne W. Dyer

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-639-329-4

Stoc limitat
Cod Produs: 9786066393294 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
„Cand schimbi modul in care privesti lucrurile, lucrurile pe care le privesti se schimba.”
Acesta era gandul conducator al minunatului Wayne W. Dyer, iubit profesor spiritual si apreciat autor de bestselleruri. Multe dintre conferintele lui sunt redate pentru prima oara in cartea de fata, pastrandu-i astfel invataturile intelepte si pentru aceia care, aflati in alte colturi ale lumii, nu au putut sa participe la intalnirile cu el.

Wayne iti arata in Fericirea este Calea ca nu exista vreo potiune magica in stare sa-ti aduca tot ceea ce iti doresti de la viata. Magia se afla chiar in tine – trebuie doar sa-ti reconfigurezi modul de a gandi. Afla ce impact au gandurile, alegerile si asteptarile tale in tot ceea ce faci si cum sa-ti sporesti puterea si sa-ti descoperi misiunea personala. Numai asa vei gasi solutii durabile la problemele cu care te confrunti si vei ajunge la adevarata fericire.

Asa cum ii placea lui Wayne sa spuna, fericirea nu este o destinatie, ci calea insasi, adica viata ta asa cum decurge ea aici si acum. Nu-ti ramane decat sa faci fiecare pas cu iubire si incredere in tine!
Dr. Wayne Dyer

Doctor in consiliere educationala la Wayne State University si profesor asociat la Universitatea St. John din New York. Supranumit „Tatal motivatiei”, e un reper inconturnabil in domeniul spiritualitatii si dezvoltarii personale, prin munca sa de pionierat ca autor si orator motivational la nivel international. A scris peste 40 de carti, a creat numeroase programe audio si a aparut la mii de emisiuni de televiziune si radio, asumandu-si angajamentul pe viata de a gasi Sinele Superior si de a le impartasi semenilor experienta lui pe Cale. In 2015, a trecut la cele vesnice, intorcandu-se la Sursa Infinita pentru a se imbarca in urmatoarea sa aventura.