Editura Curtea Veche Fara suparare. Puetrea secreta a emotiilor la locul de munca - Liz Fosslien , Mollie West Duffy

Editura: Curtea Veche

Autor: Liz Fosslien , Mollie West Duffy

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-44-0935-5

Cod Produs: 9786064409355 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Vrei sa te bucuri de concediu fara sa fii obsedat de e-mail? Oare trebuie sa accepti cererea de prietenie pe Facebook a colegului tau? Ti se pare in regula ca te urmareste pe Instagram?

Iata cateva dintre dilemele cu care toti ne confruntam in viata profesionala. Locul de munca modern este un teren minat din punct de vedere emotional, cu structuri de putere confuze si reguli nescrise. Trebuie sa fim autentici, dar nu prea autentici. Trebuie sa fim profesionisti, dar nu rigizi. Trebuie sa fim prietenosi, dar nu confesivi peste masura.

Daca ignori ceea ce simti la locul de munca, sanatatea si productivitatea iti vor fi afectate. La fel si daca lasi emotiile sa se reverse fara niciun control.
  • Fara suparare. Puetrea secreta a emotiilor la locul de munca - Liz Fosslien , Mollie West Duffy

Liz Fosslien este consultant de marketing si de design. Printre clientii ei se numara Salesforce, Ernst & Young si Stanford d.school. A fost director de creatie pentru Parliament, o companie care faciliteaza comunicarea intre directori de companii din lista Fortune 500, antreprenori si autori de bestselleruri din domeniul afacerilor. Inainte de asta, a lucrat la produsele si brandul Genius si a condus compartimentul de analize statistice la compania Analysis Group.

Fosslien este si ilustrator si realizator de grafice; proiectele ei personale au aparutin The Economist, The Financial Times, pe blogul Freakonomics si la CNN si NPR. Este licentiata in matematica aplicata in economie la Pomona College.

Mollie West Duffy este strateg de companie la IDEO, o organizatie de inovatie globala. In trecut, a fost cercetator asociat pentru Nitin Nohria, decanul Harvard Business School, si Michael E. Porter, un renumit profesor de strategie. A scris pentru Fast Company, Quartz, Stanford Social Innovation Review, Entrepreneur si cateva publicatii digitale. Este licentiata in comportament organizational la Brown University si are un master in design la Parsons School of Design. A predat la Stanford si la Parsons.