Editura Paralela 45 Creierul lui Buddha. Neurostiinta fericirii, iubirii si intelepciunii - Rick Hanson, Richard Mendius

Editura: Paralela 45

Autor: Rick Hanson, Richard Mendius

Editia: a 3-a, revazuta si adaugita

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-973-47-2978-4

Stoc epuizat
Cod Produs: 9789734729784 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
ADEVARURI STRAVECHI CONFIRMATE DE MEDICINA

Ce stari ale creierului sustin starile mentale de fericire, dragoste si intelepciune?

Cum va puteti folosi mintea pentru a stimula si consolida aceste stari pozitive?

In acest ghid practic gasiti atat raspunsurile la aceste intrebari, cat si toate instrumentele necesare pentru a va transforma creierul asa incat sa va bucurati de toate starile psihice pozitive.

Rick Hanson este doctor in psihologie si profesor de meditatie.

Dr. Richard Mendius este neurolog si preda la universitatile California si Stanford.
  • Creierul lui Buddha. Neurostiinta fericirii, iubirii si intelepciunii - Rick Hanson, Richard Mendius

Este neuropsiholog si profesor de meditatie.

Absolvent summa cum laude al Universitatii California, Los Angeles, HANSON Rick este  unul dintre fondatorii institutului Wellspring pentru Neurostiinte si Intelepciune Contemplativa si editor al Wise Brain Bulletin.

Cele mai cunoscute carti publicate: Hardwiring Happiness ( tradusa in 14 limbi), Buddha’s Brain (tradusa in 25 de limbi), Just One Thing (tradusa in 14 limbi), Mother Nurture.

ADEVARURI STRAVECHI CONFIRMATE DE MEDICINA

Rick Hanson este doctor in psihologie si profesor de meditatie.