Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 /// Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura ALL Lectia de sanatate pentru copiii de 8-9 ani

39,90 Lei

Editura: All

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-796-101-0

Cod Produs: 9786067961010 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Download (1)
  • Cuvant inainte
Totul despre igiena si o viata sanatoasa

Cu ajutorul cartii Lectia de sanatate, copiii de peste 8 ani vor invata regulile elementare de igiena si de ingrijire.

Textul prietenos, exercitiile si ilustratiile simpatice ii vor incuraja sa aiba grija de sanatatea lor si de a celor din jur. Prin intermediul exemplelor si al jocurilor sugerate, vor explora toate aspectele unui stil de viata sanatos. Iar parintii vor gasi in paginile cartii inspiratia pentru o multime de conversatii si de activitati educative.

Din cuprins:

• De ce este sanatatea atat de importanta si cum facem sa ramanem sanatosi?
• Care sunt obiceiurile ce tin microbii la distanta? Dar cele care, dimpotriva, ii atrag?
• Cum ne ferim dintii de neplacutele si dureroasele carii?
• De ce tusim? De ce cascam? De ce tremuram sau transpiram? De ce ni se infunda urechile?
• Ce inseamna o masa echilibrata?
• Cate surse de apa exista? Le putem folosi pe toate?
• Cum facem sa avem o casa mereu ordonata? Si cum pastram curate scoala si orasul?
• De ce avem nevoie de o familie?

Volumele din seria Lectia de sanatate cuprind informatii esentiale, adaptate fiecarei varste, despre mentinerea sanatatii fizice si despre dezvoltarea emotionala a copiilor. Continutul, usor accesibil copiilor si structurat in jurul unor teme principale, poarta avizul unui medic.
  • Lectia de sanatate pentru copiii de 8-9 ani

Totul despre igiena si o viata sanatoasa

Din cuprins:

• De ce este sanatatea atat de importanta si cum facem sa ramanem sanatosi?
• Cum ne ferim dintii de neplacutele si dureroasele carii?
• Ce inseamna o masa echilibrata?
• Cate surse de apa exista? Le putem folosi pe toate?
• De ce avem nevoie de o familie?

www.editurauniversitara.ro

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!