Editura Paralela 45 Comunicare in limba romana. Clasa pregatitoare. Semestrul I si semestrul II. Editia a V-a - Daniela Berechet, Constantin Filfanescu, Iuliana Filfanescu

Editura: Paralela 45

Autor: Daniela Berechet, Constantin Filfanescu, Iuliana Filfanescu

Editia: a 5-a

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-973-47-3158-9

Stoc epuizat
Cod Produs: 9789734731589 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018

Comunicare in  limba romana – Clasa pregatitoare este elaborata conform programei in vigoare aprobate de M.E.N. prin O.M. nr. 3418/19.03.2013. Continuturile sunt structurate pe niveluri de invatare diferentiate si pe trepte progresive de dificultate, iar sectiunile destinate completarii portofoliilor elevului si profesorului sunt marcate ca atare.

Caietul de lucru (semestrul I si semestrul II) contine exercitii, teste de evaluare initiala, stadiala si finala, fiind util astfel atat in activitatile de invatare standard (in conformitate cu cerintele programei scolare), cat si in pregatirea suplimentara a elevilor prin planuri individualizate de invatare.

Bogatul material iconografic si sectiunile speciale de invatare prin joc si careuri, nu numai ca usureaza procesul invatarii, dar il fac si mai amuzant.
  • Comunicare in limba romana. Clasa pregatitoare. Semestrul I si semestrul II. Editia a V-a - Daniela Berechet, Constantin Filfanescu, Iuliana Filfanescu

BERECHET Daniela

S-a nascut pe 15.02 1961, la Dirmanesti, Judetul Arges, ca al teilea copil al familiei prof. Mircea Stoica.
A urmat cursurile scolii primare in satul natal, Colibasi, apoi cursurile Liceului Pedagogic din Campulung Muscel.
Din anul 1980 a devenit titular a Scolii Gimnaziale ,,Liviu Rebreanu’’ din Mioveni, unde profeseaza si in prezent.
Face parte din echipele de organizare a mai multor concursuri judetene, olimpiade scolare, simpozioane, festivaluri.

DISTINCTII :
- Diploma GHEORGHE LAZAR  CLASA I – 2006
- Diploma de excelenta pentru merite deosebite in activitatea culturala - 2008
- FIICA  A  ARGESULUI  EDITIA  II – 2008
- Diploma de excelenta – in semn de aleasa pretuire pentru activitatea didactica desfasurata si pentru contributia adusa la cresterea calitatii actului educational - Mioveni 29 noiembrie 2014
- Diploma de excelenta – Ziua INVATATORULUI, MIOVENI - 8 iunie 2015.

FILFANESCU Constantin

Scoala Gimnaziala „Liviu Rebreanu”, Mioveni, judetul Arges
Profesor invatamant primar, gradul didactic I, 27 de ani vechime in invatamant, autor de auxiliare scolare.

FILFANESCU Iuliana

Scoala gimnaziala „Liviu Rebreanu”, Mioveni, judetul Arges
Profesor invatamant primar, gradul didactic I, 24 de ani vechime in invatamant, autor de auxiliare scolare.

Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018