Noutati in managementul public

Editia: III

Autor: Armenia Androniceanu

Cod Produs: SKU-7 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
După o fundamentare ştiinţifică a managementului public, în lucrare sunt tratate abordări majore şi particularităţi ale managementului public, eficienţa instituţiilor şi autorităţilor publice, particularităţi de organizare ale acestora , noutăţi şi abordări recente in managementul public precum şi oportunitatea adaptării şi implementării lor în instituţiile publice din România. Lucrarea este destinată studenţilor facultăţilor de administraţie publică, specialiştilor, celor interesaţi de acest domeniu.
  • Anticariat online
  • SC Atlas Group Distribution SRL– Bucuresti

• SC Astro Impex SRL- Bucuresti

• SC Nicol Cart SRL – Bucuresti

• SC Larry Cart SRL – Bucuresti

• SC Rolcris Impex SRL – Bucuresti

• SC Stand Agentie Difuzare Carte – Bucuresti

• SC Vox 2000 Com SRL – Bucuresti

• SC Maricom 94 SRL – Bucuresti

• SC Mario Fair Play Impex SRL – Bucuresti

Armenia Androniceanu

Profesor universitar la Academia de Studii Economice din Bucureşti şi coordonator de doctorat, specializarea management, atât la Academia de Studii Economice din Bucureşti cât şi la Universitatea Messina din Italia.

Este director al Centrului Internaţional de Management Public şi director editorial al revistei Administraţie şi Management Public.

Este coordonatorul disciplinelor: Management public, Sisteme administrative comparate, Proiecte în sectorul public şi Management public internaţional din cadrul Facultăţii Administraţie şi Management Public

A participat la specializări în domeniul managementului la universităţi din Austria, Anglia, Spania, Canada, Olanda, Belgia, Germania şi Japonia.

A participat la implementarea a peste 25 de proiecte în organizaţii din sectorul public şi privat, cu finanţare internă şi internaţională, la majoritatea în calitate de director.

A publicat singură sau în colaborare peste 30 lucrări în domeniile: managementul firmei, management public, administraţie comparată, management public internaţional.

A participat la numeroase conferinţe interne şi internaţionale unde a susţinut peste 60 lucrări care au fost publicate în reviste sau în volumele conferinţelor.

Este consultant independent autorizat, manager de proiect certificat, evaluator de competenţe resurse umane certificat şi formator certificat de către CNFPA.