Editura Publica Micul ghid al talentului. 52 de ponturi pentru imbunatatirea abilitatilor - Daniel Coyle

Editura: Publica

Autor: Daniel Coyle

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-722-364-4

Cod Produs: 9786067223644 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Micul ghid al talentului este un manual pentru crearea unor circuite cerebrale mai rapide, ca sa  devii mai bun. Este o carte bazata pe metode dovedite stiintific si testate, care te invata cum sa iti imbunatatesti atat propriile abilitati, cat si pe cele ale copiilor tai sau ale organizatiei din care faci parte, indiferent ca este vorba de sport, muzica, arta, matematica sau afaceri. Rezultat al studiului de aproape cinci ani al celor mai cunoscute centre de excelenta din lume si al interviurilor cu mari profesori si antrenori, Micul ghid al talentului este o colectie de 52 de ponturi concise, care simplifica intimidanta complexitate a dezvoltarii abilitatilor. Este un ghid esential pentru orice persoana, indiferent de varsta, care si-a pus vreodata intrebarea „Cum pot deveni mai bun?”.

Aceasta carte ar trebui inmanata fiecarui student in ziua absolvirii, fiecarui parinte in sala de nasteri, fiecarui director executiv in prima zi de munca. Este un ghid al excelentei de o minunata simplitate, dar sustinut de studii stiintifice solide.

CHARLES DUHIGG, autorul cartii Puterea obisnuintei

Este foarte juvenil sa rostesti cuvinte hiperbolice precum „mi-a schimbat viata”, dar nu am cum sa descriu altfel Micul ghid al talentului. Inca din prima jumatate de ora de lectura am inceput sa pun in practica lucruri noi si nu m-am mai oprit de atunci. Geniala. Si da, mi-a schimbat viata.

TOM PETERS, autorul cartii Brand You 50
DANIEL COYLE este autorul mai multor bestselleruri New York Times: Codul culturii [Publica, 2018], Codul talentului [Lifestyle Publising, 2013], The Secret Race, Lance Armstrong's War, Hardball: A Season in the Projects. In 2012 a castigat impreuna cu Tyler Hamilton Premiul William Hill Sports Book of the Year. Colaboreaza cu revista Outside si este consilierul echipei de baseball Cleveland Indians. Locuieste in Cleveland, Ohio, dar pe timpul verii prefera sa petreaca timpul in Homer, Alaska, alaturi de sotia lui, Jen, si cei patru copii.

CHARLES DUHIGG, autorul cartii Puterea obisnuintei

TOM PETERS, autorul cartii Brand You 50