Editura Evrika Antreprenor in dificultate, caut finantare! - Cosmin Baiu

ISBN: 978-606-94903-5-8

Stoc limitat
Cod Produs: 9786069490358 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Volumul „Antreprenor in dificultate, CAUT FINANTARE!”, de Cosmin BAIU, un „must-have” pentru toti intreprinzatorii care se confrunta cu dificultati in gestionarea afacerii, abordeaza, prin exemple practice detaliate, subiecte concrete, precum:

- Categoriile de produse financiare existente in piata financiar-bancara si modul in care acestea sunt analizate si interpretate la momentul acordarii;
- Produsele financiar-bancare potrivite fiecarui tip de activitate, de la agricultura la servicii hoteliere, de la comertul online la activitatile de constructii si productie;
- Redactarea corecta si realista a unui plan de afaceri cu sanse de succes la contractarea unei finantari bancare/leasing.

Cosmin Baiu, MBA, are o experienta de peste 20 de ani in domeniul financiar-bancar, activand exclusiv in cadrul unor companii bancare de top la nivel european. A ocupat si ocupa multiple pozitii de management executiv (Director Credite, Director Comercial Corporate & Retail, Director Executiv), fiind membru al mai multor Comitete de Credit.

„Asa cum v-am obisnuit in celelalte lucrari ale mele, limbajul este accesibil oricarui antreprenor, indiferent de domeniul de activitate, ritmul este alert si captivant, iar textul abunda in exemple practice rezultate din experienta personala acumulata. Lectura placuta si mai ales utila!”. (Cosmin Baiu)
  • Antreprenor in dificultate, caut finantare! - Cosmin Baiu

Cosmin BAIU are o experienta vasta in domeniul economic. Lucreaza de peste 20 de ani in cadrul unor companii bancare de top la nivel european, ocupand multiple pozitii de management executiv, inclusiv pe cea de membru al mai multor comitete de credit. Are o experienta ce imbina activitatea de analiza a riscului de creditare cu activitatea de vanzare produse retail si corporate, ceea ce ii permite o viziune de ansamblu, unica, a lumii financiar- bancare.