Editura Publica Castiga urat. Razboiul mental in tenis. Lectii de la antrenorul lui Andre Agassi, Andy Roddick si Andy Murray - Brad Gilbert, Steve Jamison

Editura: Publica

Autor: Brad Gilbert, Steve Jamison

Anul publicării: 2013

ISBN: 978-606-8360-72-0

Stoc epuizat
Cod Produs: 9786068360720 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Castiga urat de Brad Gilbert & Steve Jamison este un proiect al editurii Publica, sustinut de Erste Asset Management.

Spre deosebire de sarirea corzii, un meci de tenis nu incepe atunci cand incepe si nu se termina atunci cand se termina. Meciul de tenis incepe in afara terenului de joc, continua in momentele de dinaintea meciului si din timpul meciului; continua si dupa ce ai castigat (sau pierdut) punctul final. Jucatorii inteligenti stiu cum sa se pregateasca in mod corect pentru un meci si, odata inceput turneul, cum sa-si controleze emotiile. Stiu cum sa gandeasca in timpul meciului, evitand lovituri cu procentaj scazut care prezinta riscuri inutile in momente neesentiale. Jucatorii inteligenti observa ce se intampla intr-un meci si analizeaza informatiile. Stiu cum sa fructifice ceea ce stiu.

Pe parcursul acestei carti, vei gasi oportunitatile de care trebuie sa fii constient, optiunile pe care le ai si modul in care le poti fructifica de dinaintea meciului pana dupa meci. Cum sa te pregatesti mental si fizic pentru batalia de pe teren. Cum sa joci impotriva oricarui stil de tenis. Cum sa recunosti dinamica importanta intr-un meci. Cum sa faci fata presiunii si stresului.
Si multe altele. BRAD GILBERT

Dupa ce testezi formula lui Brad si cineva te acuza ca ai „castigat urat“, spune-i doar atat: „Multumesc.
M-am pregatit mult pentru asta“. STEVE JAMISON

Castiga urat este o carte extraordinara. Veti invata tehnici de profesionisti care va vor ajuta sa jucati cel mai bun tenis de care sunteti capabili. PETE SAMPRAS

In Castiga urat, Brad Gilbert ne explica cum se castiga un meci de tenis. Nu cred sa existe cineva mai priceput la a intelege razboiul mental din jocul de tenis. Brad m-a ajutat sa-mi imbunatatesc jocul si sunt sigur ca va va ajuta si pe dumneavostra. ANDRE AGASSI

Mi-as fi dorit ca aceasta carte sa fi existat pe piata atunci cand m-am apucat de tenis. JIM COURIER
Brad Gilbert este considerat de majoritatea expertilor cel mai mare strateg si tactician din lumea tenisului, precum si unul dintre cei mai buni antrenori din circuitul ATP. Brad Gilbert i-a antrenat printre altii pe Andre Agassi, Andy Roddick si Andy Murray. Pentru mai multe informatii despre Brad Gilbert si activitatea sa vizitati www.BradGilbertTennis.com

Steve Jamison este coautorul bestsellerului Wooden on Leadership (2005), scris impreuna cu legendarul antrenor de baschet John Wooden.

Si multe altele. BRAD GILBERT

M-am pregatit mult pentru asta“. STEVE JAMISON