Editura Sigma Matematica pentru clasa a VIII-a. Exercitii. Probleme. Teste - Stefan Smarandache, Camelia Diaconu, Liliana Diaconu, Victor Balseanu

Editura: Sigma

Autor: Stefan Smarandache, Camelia Diaconu, Liliana Diaconu, Victor Balseanu

Anul publicării: 2016

ISBN: 978-606-727-165-2

Cod Produs: 9786067271652 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Aceasta carte face parte dintr-o serie de 4 lucrari auxiliare. Culegerea asigura pregatirea eficienta la matematica pentru examenul de evaluare. Cu o astfel de carte pe banca si in ghiozdan, viitoarele examene nu pot genera nici stres si nici emotii. Un atu fata de alte culegeri asemanatoare il reprezinta faptul ca este conceputa gradual, pe lectii, pentru o parcurgere ritmica a materiei. Seria s-a bucurat de un succes incontestabil pe piata si noua varianta, actualizata si imbunatatita, aduce in plus un numar si mai mare de teste initiale, modele de teze semestriale si teste pentru pregatirea olimpiadelor. Un alt avantaj al lucrarii si al intregii serii este ca poate fi folosita atat intr-un cadru organizat, la clasa, cat si individual, de catre elev, cu aceleasi notabile si vizibile rezultate, daca ne gandim la evaluare. Si nu are cum sa fie altfel, cand sunt impletite armonios exercitiile, problemele si testele de verificare, algebra si geometria, utilitatea cu placerea de a lucra.
Lucrarea, prin sumar si structura exercitiilor si testelor, respecta cu rigurozitate programa de matematica si poate fi folosita indiferent de manualul ales la clasa. Investeste eficient si din timp in pregatirea ta!