Editura Paralela 45 Caietul meu de mate (6-7 ani). 101 jocuri si activitati pentru dezvoltarea competentelor matematice - Invatarea este distractiva!

Editura: Paralela 45

Autor: Keri Brown

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-973-47-3369-9

Cod Produs: 9789734733699 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
ACTIVITATI MATEMATICE DISTRACTIVE
Descoperiti o metoda excelenta de a stimula copiii sa invete matematica tot anul! Caietul meu de mate contine o multime de provocari care mai de care mai interesante. Este o lucrare cu jocuri si exercitii pe care cei mici o vor adora. De la cautarea numerelor si exercitii de numarare la colorare dupa cod si puzzle-uri vesele, copilul va gasi o multime de activitati care il vor face sa invete… prin joc.

JOCURI SI ACTIVITATI
Imbinati distractia si invatarea cu aceste 101 activitati matematice antrenante care vor tine copiii interesati si implicati.

EDUCATIV SI DISTRACTIV
Veti vedea copilul explorand entuziasmat aceste pagini care transforma jocurile preferate in instrumente educative.

PENTRU COPII DE 6-7 ANI
Continuati educatia copilului cu activitati concepute special pentru a extinde cunostintele acumulate la scoala.
  • Caietul meu de mate (6-7 ani). 101 jocuri si activitati pentru dezvoltarea competentelor matematice - Invatarea este distractiva!

Keri Brown este educatoare la o gradinita din Alabama, Statele Unite ale Americii. Keri este licentiata si are un master in educatia elementara. A fost aleasa Educatorul Anului la scoala unde preda. Keri are o experienta in educatie de 11 ani, noua ani la gradinita si doi ani la clasa I. Pe langa activitatea sa in invatamant, cu norma intreaga, Keri calatoreste si conferentiaza in toate colturile S.U.A. Iubeste sa-si ajute colegii educatori si invatatori, de gradinita sau din ciclul primar, sa-si regaseasca pasiunea si sa dobandeasca o noua intelegere a predarii la clasele primare. In plus, Keri elaboreaza materiale educationale pentru copiii din ciclul primar. Prefera sa se concentreze asupra activitatilor matematice distractive, sa integreze tehnologia in programul zilnic al elevilor ei si sa le insufl e dragostea de studiu.

ACTIVITATI MATEMATICE DISTRACTIVE

JOCURI SI ACTIVITATI