Sociologie si Stiintele comunicarii

O colecţie tânără, „Sociologie şi Ştiinţele comunicării” ţine pasul cu evoluţia nevoilor consumatorilor de produse media şi a comunicatorilor. Lucrările incluse în această colecţie sunt scrise de cadre didactice de la facultăţi de profil şi se adresează studenţilor şi celor interesaţi de cunoaşterea domeniului media/comunicare. Dincolo de teoretizarea şi analiza fenomenelor media, colecţia pune la dispoziţia cititorilor exemple şi particularităţi practice  specific fiecărui domeniu.
Colecţia este coordonată de ANA MARIA MUNTEANU (Profesor universitar doctor, Facultatea de Litere, Universitatea „Ovidius” Constanţa)
Referent: Ana Maria Munteanu

Serii prezente in colectie:

Citatul zilei

Preceptele dreptului sunt: sa traiesti cinstit, sa nu vatami altuia, sa dai fiecaruia ce i se cuvine

Iustinian

Personalităţi

Mihai Eminescu Mihai Eminescu Mihai Eminescu (15 ianuarie 1850 -15 iunie 1889) a fost poet , prozator  roman,   ... citeşte mai mult →

Interviuri

CATALIN TOLONTAN CATALIN TOLONTAN Catalin Tolontan este unul din cei mai cunoscuti jurnalisti romani de sport, red ... citeşte mai mult →