Sociologie si Stiintele comunicarii

O colecţie tânără, „Sociologie şi Ştiinţele comunicării” ţine pasul cu evoluţia nevoilor consumatorilor de produse media şi a comunicatorilor. Lucrările incluse în această colecţie sunt scrise de cadre didactice de la facultăţi de profil şi se adresează studenţilor şi celor interesaţi de cunoaşterea domeniului media/comunicare. Dincolo de teoretizarea şi analiza fenomenelor media, colecţia pune la dispoziţia cititorilor exemple şi particularităţi practice  specific fiecărui domeniu.
Colecţia este coordonată de ANA MARIA MUNTEANU (Profesor universitar doctor, Facultatea de Litere, Universitatea „Ovidius” Constanţa)
Referent: Ana Maria Munteanu

Serii prezente in colectie:

Citatul zilei

Preceptele dreptului sunt: sa traiesti cinstit, sa nu vatami altuia, sa dai fiecaruia ce i se cuvine

Iustinian

Personalităţi

Grigore Alexandrescu Grigore Alexandrescu Grigore Alexandrescu a fost un poet si fabulist român. A debutat cu poezii publica ... citeşte mai mult →

Interviuri

ROBERT SCHWARTZ ROBERT SCHWARTZ   Robert Schwartz este sef de redactie al Redactiei romane a postului de ... citeşte mai mult →