Libertate si credinta intre actualitate si necesitate

• Autor:

• Editura: Editura Universitară

ISBN: 978-606-591-584-8

Doi: 10.5682/9786065915848

• Anul publicării:

Ediţia: I

000 RON

Disponibilitate: stoc epuizat

Acest produs nu este pe stoc momentan.

Despre autor

Ioan-Gheorghe Rotaru

Nelu Burcea

Samuel Bâlc

Nascut la data de 23 aprilie 1973, com. Pui, Jud. Hunedoara, Dr. Samuiel Balc este Lect. Universitar la Institutul Teologic Baptist din Bucuresti. Profesor (Lector) la „The Romanian – American Baptist Theological Seminary” USA. Din anul 2007 ocupa pozitia de secretar stiintific al Institutului Teologic Baptist din Bucuresti. Absolvent al Institutului Teologic Baptist din Bucuresti promotia 1997, a obtinut titlul de Doctor în Teologie la Universitatea din Bucuresti în anul 2005. Între anii 1997-2000 a slujit ca pastor al Bisericii Crestine Baptiste din Racovita, Jud. Sibiu, iar din anul 2000 slujeste ca pastor al Bisericii Crestine Baptiste din Gura Raului, Comunitatea de Sibiu. Este casatorit cu Cristina Balc si împreuna au doi copii, Daniel si Emanuel.

Te-ar mai putea interesa şi..

Sensibilitatea moral-religioasa a adolescentei

Sensibilitatea moral-reli..

2311 RON Detalii